Kantor internetowy

Dlaczego kantory internetowe są tak popularne?

Nie ma chyba osoby, która nigdy by nie korzystała za kantoru. Przede wszystkim wybierając się na wakacje wymienia się pieniądze na walutę strefy euro lub danego kraju, ale czasem można też dostać w prezencie euro czy dolary amerykańskie, które trzeba wymienić. Także osoby pracujące za granicą bardzo często korzystają z kantorów. Ale dzisiaj wcale nie trzeba iść do kantoru, stać w kolejce i zastanawiać się czy w kantorze starczy waluty, aby nam ją wymienić. Można po prostu skorzystać z kantoru internetowego.

Jak działa kantor internetowy?

Kantor online to strona internetowa, która pozwala na wymianę waluty obcej na złotówki, albo odwrotnie. Żeby z niej skorzystać trzeba jednak mieć konto bankowe z rachunkiem indywidualnym oraz specjalne konto walutowe, ponieważ kantor online wykorzysta oba konta, aby z jednego pobrać pieniądze, a na drugie je wpłacić w wybranej przez kupującego walucie. Wiele osób obawia się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych oraz numery kont i środków na nich. Obecnie każda transakcja pieniężna szyfrowana jest odpowiednim protokołem bezpieczeństwa używając szyfrowania certyfikatem SSL. Ten certyfikat można zobaczyć nie tylko przy korzystaniu z kantorów internetowych, ale też podczas płatności za zakupy internetowe.

Dlaczego kantor online jest tańszy?

Ceny walut zmieniają się co chwilę. Forex czyli rynek walutowy aktualizuje kursy co 15 sekund. Tradycyjnym kantorom trudno jest nadążyć za zmieniającymi się tak szybko wartościami, więc średnio dwa razy dziennie zmieniają ceny na swoich planszach. Tymczasem kursy walut internetowy kantor wprowadza na bieżąco, a więc mamy pewność, że jeśli waluta w ciągu dnia potaniała, to kupimy ją w tej niższej cenie. Albo też sprzedając ją wyjdziemy na tym korzystniej. Na stronie każdego kantoru przed dokonaniem transakcji możemy zobaczyć kursy walut, a czasem nawet przeczytać prognozę eksperta czy warto wymieniać walutę dzisiaj czy jednak się wstrzymać. Dzięki tak wielu informacjom oraz rzeczywistym cenom walut kantory internetowe stają się coraz bardziej popularne.