Kantor internetowy

Jak korzystać z kantorów internetowych?

Kantory internetowe z miesiąca na miesiąc stają się coraz popularniejsze. Do ich głównych zalet można zaliczyć przede wszystkim konkurencyjną cenę w przeciwieństwie do kursów w punktach fizycznych oraz brak konieczności wychodzenia z domu czy nawet szukania odpowiedniej ilości waluty w kantorach fizycznych, co niestety czasem się zdarza, a dla klientów, którzy nie mają czasu jest bardzo niewygodne.

 

Jak działa kantor internetowy?

Przede wszystkim jak nazwa wskazuje pieniądze można wymienić przez Internet. Oczywiście takie kantory jak i te tradycyjne zarabiają na różnicy między cena skupu i ceną sprzedaży waluty, ale mimo to można tu znaleźć najlepsze kursy. Dlaczego? Ponieważ kantory internetowe nie pobierają prowizji od transakcji. Jedyna opłata to prowizja za dokonanie przelewu z e-kantoru na konto bankowe osoby zlecającej transakcję, ale wiele osób takie przelewy ma w standardzie za darmo. Minusem może być jednak konieczność poczekania aż transakcja zostanie dokonana i zaksięgowana na koncie, co może trwać od kilku minut do kolejnego dnia roboczego.

Dlaczego warto wybrać e-kantor?

Przede wszystkim dlatego, że są tańsze niż tradycyjne kantory. Najtańsze kantory internetowe pobierają prowizję od transakcji w kwocie ułamka procentu. A w wypadku kantorów tradycyjnych jest to nawet kilka groszy na jednym złotym. Mimo, że czasem długo oczekuje się na zaksięgowanie wymienionych pieniędzy na koncie to w wypadku rzadkich walut i tak będzie to szybsze rozwiązanie niż odwiedzanie wszystkich kantorów w mieście w poszukiwaniu tego jednego, który walutę wymieni. Co prawda najpopularniejsze waluty to euro, dolary amerykańskie i kuny chorwackie, ale w kantorach internetowych tak naprawdę można wymienić wszystkie waluty świata. Niektóre osoby obawiają się, że sprzedając lub kupując w ten sposób pieniądze zostaną oszukane. Warto wiedzieć, że każdy kantor jest ubezpieczony oraz jako spółki odpowiadają całym majątkiem tejże spółki. Do tego transakcje finansowe prowadzone w Internecie zawsze są dodatkowo szyfrowane, więc nie ma też obaw, że nasze dane osobowe wyciekną.

https://www.dobrykantor.pl/kantor-internetowy.html